Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumiem līdz 2015.gada 1.septembrim ir jāizstrādā jauns pedagogu darba samaksas modelis


Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumiem līdz 2015.gada 1.septembrim ir jāizstrādā jauns pedagogu darba samaksas modelis, lai izveidotu caurskatāmu pedagogu atalgojuma aprēķina metodiku, tādējādi ļaujot efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus.

Lai nākamajā mācību gadā jauno atalgojuma modeli varētu veiksmīgi ieviest, vienlaikus jāveic vairāki pasākumi skolu tīkla sakārtošanai. No pagājušā gada oktobra līdz decembrim notika jaunā modeļa aprobācija dažādu izglītības pakāpju un skolēnu skaita ziņā atšķirīgās skolās, kurā tika iesaistīti aptuveni 2000 skolotāju. Savukārt aprobācijas otrais posms šā gada janvārī sākts visās vispārējās izglītības iestādēs. Paredzēts, ka trešajā posmā aprobācija tiks uzsākta arī interešu, profesionālās un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, pirmsskolas un speciālās izglītības iestādēs un sporta skolās.

Latvijas privātskolu asociācijas skolu pārstāvji 28.janvārī Izglītības un zinātnes ministrijā tikās, lai saņemtu pilnu informāciju jaunā pedagogu samaksas moduļa noteikumiem.